Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

yaşanabilir dünya için açık uçlu toplaşmalar

2, 3 Mart 2024

CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı kapsamında 2 - 3 Mart 2024 tarihlerinde Mardin’de “yaşanabilir dünya için açık uçlu toplaşmalar” başlıklı iki günlük tiyatro ve performans çalışmaları atölyesi gerçekleştirilecek.

İçerik tasarımı ve yürütücülüğünü Eylem Ejder’in üstlendiği atölye, “daha yaşanabilir bir dünya için insan ve tüm canlılarla birlikte eylemeyi yücelten, kapsayıcı, kucaklayıcı, adil, şefkatli ve özenli hikayeleri birlikte nasıl oluşturabileceğimiz, işbirliğini önemseyen bir dönüşümü yerelde nasıl köklendirip sürdürebileceğimiz” sorusuna odaklanıyor.

Kolektif tartışma, merak ve eleştirel yetilerimizi tazeleme, deneyim paylaşımı için alan açma ve birbirinden öğrenme süreci olarak tasarlanan atölyede katılımcılar; Eylem Ejder, Esra Dicle, Deniz Başar, Nejbir Erkol, Ceyda Özdemir Ertan ve Canan Budak’ın yürüteceği oturumlarda bir araya gelecek, temaya özgü konuşmalara, okuma gruplarına, sanatsal araştırma atölyelerine ve performanslara katılacaklar.

Batman, Diyarbakır ve Mardin’de yaşayan, tiyatro ve performans alanlarında çalışmalar yürüten sanatçıların başvurusuna açık olan atölye için başvurular 7 Şubat Çarşamba günü saat 18.00'de sona erdi. Başvuru sonuçları 16 Şubat Cuma günü e-posta yolu ile bildirilecektir.

PROGRAM

Eylem Ejder "do,laş,mak" sunum performansı, 2022, Sabancı Müzesi
Fotoğraf: Canberk Ulusan

Bu sayfa 30 Ocak 2024 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 20 Şubat 2024

CultureCIVIC Öğrenme Alanı’na giriş yapmak için
üye olmak gerekiyor!

E-posta adresinizi yazarak Öğrenme Alanı kaydınızı hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Lütfen tüm alanları doldurunuz.

Lütfen e-posta adresinizi kontrol ediniz.

Yazdığınız şifreler aynı değil, lütfen yeniden deneyin.

Şifreniz en az 6 karakter olmalı.

Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.

Bu e-posta adresiyle daha önce kayıt olunmuş, giriş yap.

Kullanıcı oluşturulamadı.

Lütfen gizlilik politikamızı onaylayınız.

Goethe-Institut Istanbul iştiraki CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı tarafından, Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni’ni okumuş ve bilgilendirilmiş olarak; rızamı geri çekene kadar, kişisel verilerimin iletişim ve pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; sunulan hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini, yukarıda belirtilen iletişim bilgilerime etkinlik, davet, promosyon, tanıtım, kampanya içerikli e-mail vb. ticari elektronik ileti gönderilmesini, kişisel verilerimin bu amaçlarla kullanılmasını, yurtiçinde ve uygun güvenlik önlemleri ile yurtdışında işlenmesini ve saklanmasını ve CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı’nın tarafıma gönderim sağlaması ve yukarıda bahsi geçen faaliyetleri gerçekleştirebilmesi için hizmet aldığı ve işbirliği yaptığı üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

ZATEN ÜYEYİM, GİRİŞ YAP