Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Kültür: Nasıl Çalışır?
Nasıl Çalışılır? Atölyesi

19, 20, 26 Mart 2022

CultureCIVIC: Kapasite Geliştirme Programı çerçevesinde 19, 20 ve 26 Mart tarihlerinde 10.00 – 16.00 saatleri arasında çevrim içi olarak Kültür: Nasıl Çalışır? Nasıl Çalışılır? Atölyesi düzenlendi.

İçerik tasarımı akademisyen ve araştırmacı Ayça İnce ile işbirliği içinde gerçekleştirilen Kültür: Nasıl Çalışır? Nasıl Çalışılır? Atölyesi, kültürün gündelik hayatın içinde yer bulan popüler, yüksek, alt vb. anlamlarına ve disiplinler arası veya üstü incelemelere odaklandı. Atölyede, Dr. Ayça İnce’nin “Kültürel Çalışmalardan Kültür Politikası Çalışmalarına” sunumu, yazar ve müzisyen Bülent Somay’ın “Kültürel Çalışmalar Öldü mü?” provakatif sorgulaması ve eğitmen-sanatçı Bager Akbay’ın araştırma, tasarım ve sanat üretimi süreçlerinin içiçe geçtiği yolculuğuna odaklandığı sunumları yer aldı. Her sunumun ardından katılımcılarla beraber gerçekleştirilen “derin dalış” oturumlarında sunumlar detaylı olarak tartışmaya açıldı. Atölye, dışavurumcu sanat ve sosyal dönüşüm alanlarında çalışan Aylin Vartanyan’ın yürüttüğü uygulamalı “Forum Tiyatrosu” çalışmasıyla sona erdi.

Sunumların kayıtlarını aşağıdaki bağlantılardan izleyebilirsiniz.

CultureCIVIC: Kapasite Geliştirme Programı

Bir Avrupa Birliği projesi olan CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı, Türkiye’nin farklı bölge ve şehirlerinde faaliyet gösteren sanatçılara, kültür sanat girişimlerine ve sivil toplum çalışanlarına eğitim desteği sağladığı çevrim içi atölyeler düzenliyor. Farklı başlıklarda düzenlenecek 12 atölye, CultureCIVIC: Kapasite Geliştirme Programı’nın da belkemiğini oluşturuyor. 2022 ve 2023 boyunca düzenlenecek atölyeler aracılığıyla, öncelikli olarak katılımcılar arasında işbirliği ve diyalog için gerekli zeminin yaratılması amaçlanırken; aynı zamanda katılımcıların kültür yönetimi ve sivil katılım konularındaki becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yürütülüyor. CultureCIVIC yürütücü ortakları Goethe-Institut Istanbul, Anadolu Kültür ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından ücretsiz olarak düzenlenen atölyelere, kamu ve sivil toplum kuruluşlarında, kültür-sanat kurumlarında, üniversitelerde veya bağımsız olarak kültür-sanat temelli projeler tasarlayan ve yöneten kişiler başvurabiliyor.

Bu sayfa 14 Mart 2022 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 27 Nisan 2022

CultureCIVIC Öğrenme Alanı’na giriş yapmak için
üye olmak gerekiyor!

E-posta adresinizi yazarak Öğrenme Alanı kaydınızı hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Lütfen tüm alanları doldurunuz.

Lütfen e-posta adresinizi kontrol ediniz.

Yazdığınız şifreler aynı değil, lütfen yeniden deneyin.

Şifreniz en az 6 karakter olmalı.

Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.

Bu e-posta adresiyle daha önce kayıt olunmuş, giriş yap.

Kullanıcı oluşturulamadı.

Lütfen gizlilik politikamızı onaylayınız.

Goethe-Institut Istanbul iştiraki CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı tarafından, Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni’ni okumuş ve bilgilendirilmiş olarak; rızamı geri çekene kadar, kişisel verilerimin iletişim ve pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; sunulan hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini, yukarıda belirtilen iletişim bilgilerime etkinlik, davet, promosyon, tanıtım, kampanya içerikli e-mail vb. ticari elektronik ileti gönderilmesini, kişisel verilerimin bu amaçlarla kullanılmasını, yurtiçinde ve uygun güvenlik önlemleri ile yurtdışında işlenmesini ve saklanmasını ve CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı’nın tarafıma gönderim sağlaması ve yukarıda bahsi geçen faaliyetleri gerçekleştirebilmesi için hizmet aldığı ve işbirliği yaptığı üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

ZATEN ÜYEYİM, GİRİŞ YAP