Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Kültür:
Kimin? Nasıl? Neyle?

Atölye kapsamında, Boğaziçi Üniversitesi’nden Ayfer Bartu Candan örneklerle “kültür denen şey”in değişen tanımlarına, Kadir Has Üniversitesi’nden Levent Soysal ise “2022’de kültür ne iş görür, ne işimize yarar?” soruları etrafında, küreselleşen dünyada kültürün günümüzdeki farklı kullanımlarına odaklandı. Program, mimar ve araştırmacı Merve Bedir’in Gaziantep’de kadınlarla düzenlediği Matbakh|Mutfak Atölyesi anlatımı ve dışavurumcu sanat ve sosyal dönüşüm alanlarında çalışan Aylin Vartanyan’ın yürüttüğü uygulamalı oturumlarda, kültürün toplum ve bireyle kurduğu ilişkiyi aidiyet, sahiplik ve misafirperverlik gibi kavramlarla ele aldı.

Sunumların kayıtlarını aşağıdaki bağlantılardan ve üç gün süren atölyeden kesitlerin yer aldığı 72 dakikalık bir özet videoyu yukarıda izleyebilirsiniz.

Kapak fotoğrafı: Bienniale Arte 2017: Liliana Porter, Fotoğraf: John Lord

Bu sayfa 27 Ocak 2022 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 25 Şubat 2022

CultureCIVIC Öğrenme Alanı’na giriş yapmak için
üye olmak gerekiyor!

E-posta adresinizi yazarak Öğrenme Alanı kaydınızı hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Lütfen tüm alanları doldurunuz.

Lütfen e-posta adresinizi kontrol ediniz.

Yazdığınız şifreler aynı değil, lütfen yeniden deneyin.

Şifreniz en az 6 karakter olmalı.

Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.

Bu e-posta adresiyle daha önce kayıt olunmuş, giriş yap.

Kullanıcı oluşturulamadı.

Lütfen gizlilik politikamızı onaylayınız.

Goethe-Institut Istanbul iştiraki CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı tarafından, Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni’ni okumuş ve bilgilendirilmiş olarak; rızamı geri çekene kadar, kişisel verilerimin iletişim ve pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; sunulan hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini, yukarıda belirtilen iletişim bilgilerime etkinlik, davet, promosyon, tanıtım, kampanya içerikli e-mail vb. ticari elektronik ileti gönderilmesini, kişisel verilerimin bu amaçlarla kullanılmasını, yurtiçinde ve uygun güvenlik önlemleri ile yurtdışında işlenmesini ve saklanmasını ve CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı’nın tarafıma gönderim sağlaması ve yukarıda bahsi geçen faaliyetleri gerçekleştirebilmesi için hizmet aldığı ve işbirliği yaptığı üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

ZATEN ÜYEYİM, GİRİŞ YAP