Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

İzleme ve Değerlendirme Atölyesi

5, 6 Mart 2022

Yürütücülüğünü ve içerik tasarımını Başak Tuğsavul ve Musa Çopur’un üstlendiği İzleme ve Değerlendirme Atölyesi’nde, proje izleme, gösterge belirleme, veri toplama, değerlendirme, raporlama gibi başlıklar ele alındı. Atölye aracılığıyla sanatçıların, kültür sanat girişimlerinin ve sivil toplum örgütlerinin izleme ve değerlendirme konusunda teknik bilgi ve becerilerinin arttırılması hedeflendi.

Atölye; izleme, değerlendirme, denetim ve raporlama tanımlarından başlayarak, iki gün boyunca spesifik olarak “gösterge belirleme” ve “veri toplama” konularına odaklandı. Öncelikle kavramların tanımlanması ve aralarındaki farkların netleştirilmesi ile başlayan çalışma, daha sonra izleme ve değerlendirme yapabilmek için, bir projenin geliştirildiği aşamada amaç, hedefler ve faaliyetlerin nasıl yazılması gerektiğine dair bilgiler ile devam etti. “Gösterge ve Veri” belirleme, toplama, analiz etme konularının da ele alındığı Atölye’de, katılımcılar küçük grup çalışmalarında kendi projeleri üzerinde uygulama yapma şansı da buldu. Katılımcılarının projelerinin hem uygulama hem de raporlama süreçlerinde başarıya ulaşmasına katkı sağlayan bu atölyede, aynı zamanda uzun vadede etki odaklı planlama yapma ve proje geliştirme alanlarında da gerekli altyapının oluşturulmasını hedeflendi.

Sunumların kayıtlarını aşağıdaki bağlantılardan izleyebilirsiniz.

Kapak fotoğrafı: Waves, Fotoğraf: Javier Morales

Bu sayfa 3 Mart 2022 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 16 Mart 2022

CultureCIVIC Öğrenme Alanı’na giriş yapmak için
üye olmak gerekiyor!

E-posta adresinizi yazarak Öğrenme Alanı kaydınızı hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Lütfen tüm alanları doldurunuz.

Lütfen e-posta adresinizi kontrol ediniz.

Yazdığınız şifreler aynı değil, lütfen yeniden deneyin.

Şifreniz en az 6 karakter olmalı.

Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.

Bu e-posta adresiyle daha önce kayıt olunmuş, giriş yap.

Kullanıcı oluşturulamadı.

Lütfen gizlilik politikamızı onaylayınız.

Goethe-Institut Istanbul iştiraki CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı tarafından, Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni’ni okumuş ve bilgilendirilmiş olarak; rızamı geri çekene kadar, kişisel verilerimin iletişim ve pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; sunulan hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini, yukarıda belirtilen iletişim bilgilerime etkinlik, davet, promosyon, tanıtım, kampanya içerikli e-mail vb. ticari elektronik ileti gönderilmesini, kişisel verilerimin bu amaçlarla kullanılmasını, yurtiçinde ve uygun güvenlik önlemleri ile yurtdışında işlenmesini ve saklanmasını ve CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı’nın tarafıma gönderim sağlaması ve yukarıda bahsi geçen faaliyetleri gerçekleştirebilmesi için hizmet aldığı ve işbirliği yaptığı üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

ZATEN ÜYEYİM, GİRİŞ YAP