Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Eşikte Birlikte II: Sanatçılar, Küratörler

24 - 30 Haziran 2024

Atölye#9 Eşikte Birlikte Atölyesi - Sanatçılar
Atölye#10 Eşikte Birlikte Atölyesi - Küratörler

İkinci Eşikte Birlikte Atölyesi, 24 - 30 Haziran 2024 tarihlerinde CultureCIVIC, Nesin İstasyon ve SAHA işbirliğiyle Şirince’deki Nesin Sanat Köyü’nün ev sahipliğinde gerçekleşecek. Türkiye’de yaşayan sanatçıların ve küratörlerin katılımına açık olan atölyeye seçilecek katılımcıların ulaşım, konaklama ve yemek masrafları CultureCIVIC tarafından karşılanacak.

Başvurular 10 Mayıs Cuma günü saat 18.00’de sona eriyor.

Programın amacı, altı gün boyunca sanatçı ve küratörlerin birlikte ve birbirinden öğrenerek çalışabileceği bir ortak üretim alanı oluşturmak, sürdürülebilir ilişkiler için iletişim olanakları açmak ve alandaki meseleleri beraberce tartışmak.

Atölyede katılımcılar için iletişim ağları oluşturma,  güncel sanatçı programları ve fonları üzerine bilgi edinme, portfolyo geliştirme ve açık çağrılar ile eğitim programlarına başvurmaya dair teorik ve pratik atölyeler yürütülecek, tartışma platformları oluşturulacaktır.

Başvuru sahiplerinin, tüm programa katılması, 18 - 45 yaş aralığında olması, Türkiye’de ikamet etmesi ve Nesin Köyleri’nin tahsis edeceği paylaşımlı koğuş veya çadırlarda konaklaması ve gerekmektedir. 

Atölye kontenjanı 30 kişidir. Değerlendirme sürecinde coğrafi çeşitlilik, çalışma alanı, kapasite geliştirme ihtiyaçları, cinsiyet kriterleri gözetilecek ve 6 Şubat 2023 depreminden etkilenen illerden yapılan başvurular önceliklendirilecektir. Eşikte Birlikte atölyesinin birincisine katılmış olanlar bu sene başvuru yapamazlar.

PROGRAM

Bu sayfa 2 Mayıs 2024 tarihinde yayına alındı.

CultureCIVIC Öğrenme Alanı’na giriş yapmak için
üye olmak gerekiyor!

E-posta adresinizi yazarak Öğrenme Alanı kaydınızı hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Lütfen tüm alanları doldurunuz.

Lütfen e-posta adresinizi kontrol ediniz.

Yazdığınız şifreler aynı değil, lütfen yeniden deneyin.

Şifreniz en az 6 karakter olmalı.

Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.

Bu e-posta adresiyle daha önce kayıt olunmuş, giriş yap.

Kullanıcı oluşturulamadı.

Lütfen gizlilik politikamızı onaylayınız.

Goethe-Institut Istanbul iştiraki CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı tarafından, Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni’ni okumuş ve bilgilendirilmiş olarak; rızamı geri çekene kadar, kişisel verilerimin iletişim ve pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası amacıyla; sunulan hizmetlerin beğenilerime, ilgi alanlarıma ve kullanım alışkanlıklarıma göre özelleştirilmesi için işlenmesini, yukarıda belirtilen iletişim bilgilerime etkinlik, davet, promosyon, tanıtım, kampanya içerikli e-mail vb. ticari elektronik ileti gönderilmesini, kişisel verilerimin bu amaçlarla kullanılmasını, yurtiçinde ve uygun güvenlik önlemleri ile yurtdışında işlenmesini ve saklanmasını ve CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı’nın tarafıma gönderim sağlaması ve yukarıda bahsi geçen faaliyetleri gerçekleştirebilmesi için hizmet aldığı ve işbirliği yaptığı üçüncü kişilerle paylaşılmasını kabul ediyorum.

ZATEN ÜYEYİM, GİRİŞ YAP